Cila është qasja e VV-së dhe LDK-së për dialogun?

Avdullahu: VV-ja dhe LDK-ja kanë pa pajtueshmëri për dialogun

Ende nuk është bërë publik plani qeverisës i Vetëvendosjes dhe LDK-së sa i përket dialogut me Serbinë. Ajo që dihet deri më tani është se kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka deklaruar se së pari duhet të flitet me serbët e Kosovës. Analistët politik vlerësojnë se Albin Kurti dhe Isa Mustafa të cilët pritet ta formojnë qeverinë e re të kenë qëndrimet të njëjta për dialogun.(Teksti- Burim Zariqi, kamera- Lulzim Fana)./21Media

Back to top button