Lajçak takohet me kryeministrin në detyrë dhe liderët e partive

Lajçak takohet me kryeministrin në detyrë dhe liderët e partive

Më pas, emisari Lajçak, takoi kryeministrin në detyrë, Avdullah Hoti. Sipas komunikatës së qeverisë, Hoti i ka uruar sukses emisarit të BE-së, për finalizimin e dialogut Kosovë-Serbi. Gjatë mesditës Lajçak u  pritë edhe nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, kryetari në dorëheqje i LDK-së, Isa Mustafa, si dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.(Përgatiti: Kujtesa Bajrami-Fana,kamera: Lulzim Fana)/21Media