Çka tha presidentja Osmani në Samitin e Bërdos?

Osmani: Krimet e regjimit të Millosheviqit janë krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalimin e saj në Samitin e presidentëve të rajonit në Bërdo-Brijun, duke folur për perspektivën e BE-së dhe marrëdhënieve fqinjësore në rajon, ka thënë se krimet e kryera nga regjimi i Millosheviqit janë krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid. /21Media

Back to top button