Çka u tha për dialogun në takimin Kurti-Abdixhiku? (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Abdixhiku: Qeveria duhet të qartësojë qëndrimin për dialogun, kurse Kosova nuk ka nevojë për ekip negociator
 

Kryeministri Albin Kurti sot zhvilloi takim me kryetarin e LDK-së Lumir Abdixhiku me të cilin diskutuan për procesin e dialogut me Serbinë. Sipas kreut të LDK-së, Qeveria duhet të ketë qartësi në procesin e dialogut dhe duhet t’i përmbahet parimeve. Ndërsa, në Qeveri e vlerësojnë bashkëpunimit pushtet opozitë për tema nacionale./21Media