Gashi: Deri më tani i kemi testuar rreth 1 mijë e 400 qytetarë.-Loci: Infektimi i personelit mjekësor po e vështirëson punën

Gashi: Deri më tani i kemi testuar rreth 1 mijë e 400 qytetarë.-Loci: Infektimi i personelit mjekësor po e vështirëson punën

Ka arritur në 315  numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit vdiqën edhe 12  pacientë me Covid 19, u konfirmuan edhe 190 raste të reja dhe  197  pacient u shëruan. Në QKUK dhe në Spitalet rajonale po mjekohen 603 pacientë të dyshuar ose konfirmuar me Covid 19, prej tyre 389 janë në okisgjenoterapi, ndërsa 45 në gjendje kritike./21Media