13 të vdekur me Covdi 19 në 24 orët e fundit

13 të vdekur me Covdi 19 në 24 orët e fundit

Ka arritur në 269 numri i vitkimave  nga Covid 19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit vdiqen edhe 13 pacientë ndërsa u konfirmuan edhe 225  raste të reja dhe 201  të shëruar nga 477  mostra të testuara. Si pasojë e mosrespektimit të masave kundër Covid 19, brenda dy javëve Inspektorati sanitar shqiptoi mbi 900 gjoba.(Teksti-Valmire HOTI, kamera-Lulzim FANA)./21Media