COVID-19: Në QKUK dhe në spitalet rajonale 1001 pacientë


922 prej tyre me oksigjenoterapi, 78 në gjendje të rënduar shëndetësore

Në Klinikat e QKUK-së dhe në Spitale Rajonale po mjekohen 1mijë e një pacientë të infektuar me COVID-19. Prej tyre 922 janë me oksigjeno-terapi dhe 78 në gjendje të rënduar shëndetësore.(Teksti-Valmire Hoti, kamera-Lulzim Fana)./21Media
 

Back to top button