DokuFest i bashkohet tregut të Cannes Docs

DokuFest i bashkohet tregut të filmit numër një në botë.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e DokuFest.

“Me shumë entuziazëm ju njoftojmë për partneritetin tonë me CDannes Docs në tregun e Marché du Film të festivalit të Festival de Cannes”, thuhej në njoftim.

Cannes Docs ofron një hapësirë dhe program të posaqem të eventeve për të gjithë profesionistët e filmave dokumentar – si krijuesit e filmave e po ashtu edhe vendimmarrësit e industrisë, sipas njoftimit të DokuFest./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button