Donjeta Sadiku siguron medalje në Evropianin e boksit

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku, mundi në çerekfinale rumunen, Andrea Loredana Marin, për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të boksit, që po mbahet në Budva të Malit të Zi.
Është kjo medalja e parë evropiane për Federatën e Boksit të Kosovës për rangun elitar (senior).
Komiteti Olimpik i Kosovës i ka uruar fat dhe suksese Donjeta Sadikut edhe në gjysmëfinale, të kategorisë 60 kg./21Media

Back to top button