Dorëheqje në Shtëpinë e Bardhë pas trazirave në Kongres

 

Dy këshilltare të larta të Zonjës së Parë, Melania Trump dhanë dorëheqjen të mërkurën pas dhunës në Kongresin amerikan.

Stephanie Grisham dha dorëheqjen si shefe e kabinetit të zonjës së parë Melania Trump të mërkurën pasdite, menjëherë, pas protestave të dhunshme, thotë një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë, transmeton rtv21.tv.

Edhe sekretarja sociale e Shtëpisë së Bardhë, Anna Cristina “Rickie” Niceta gjithashtu dha dorëheqje efektive.

Grisham dhe Niceta ishin ndër zyrtarët më të gjatë të administratës Trump./21Media

Back to top button
close button