Reshje të borës edhe në zonat e ulëta do të ketë në natën e së premtes dhe gjatë ditës së shtunë. Këtë e ka bërë të ditur për RTV21 meteorologu, nga IHMK Besim Aliu.

“Prezenaca e përkohshme e masave ajrore nga ana e veriut do të ndikojnë në uljen e temperaturave, dhe reshjet e shiut do të shnërrohen në reshje bore”, u shpreh Aliu.

Gjatë javës së ardhshme do ulën temperaturat deri në -6 apo -7 dhe do të ketë ngrica./21Media