Dr.Krasniqi: Vaksinimi shpëton jetën e qytetarëve! (Video)

51 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK
Në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar i Kosovës po rriten rastet me Covid 19. Aktualisht janë 137 pacientë të shtirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme. Nga ta, 100 tashmë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19, 82 janë në oksigjeno terapi dhe tre të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Drejtori I SHSKUK-së Valbon Krasniqi për rtv21 ka thënë se vetëm vaksinimi zbut situatën me koronavirus. Bisedën me zotin Krasniqi e zhvilloi kolegu Bahtir Cakolli./21Media

Back to top button