Drake humbi mijëra dollarë për shkak të këtij veprimi

Reperi kanadez Drake humbi 275,000 dollarë pasi vuri bast mbi Jorge Msvidal për të mposhtur ish-shokun e skuadrës Colby Covington në UFC 272.
Drake do të kishte fituar një tarifë afërsisht 1 milionë dollarë duke pasur parasysh shanset nga aksionet e tij origjinale, nëse Masvidal do të kishte fituar meçin në Octagon në Las Vegas.
Dustin Poirier, i cili do të përballet me Masvidalin në luftën e tij të radhës, u tall me Drake pasi humbi bastin me gjashtë shifra në konferencën për shtyp pas ndeshjes.
“Le të flasim për të gjitha paratë që Drake humbi sonte. Ai duhet të kthehet, ju e dini, duke shitur ato albume të ndyra për t’i kthyer paratë. Ai duhet të kishte shkuar në Zgjedhjen e Javës në Amerikë. Unë u përpoqa t’u jepja njerëzve zgjedhjen e javës. Unë jam kampioni i Amerikës dhe isha i zgjedhuri i javës i Amerikës. Drake, ti je gënjeshtar për bastet sportive. Kthehu te albumet e tua të vogla të djallëzuara dhe të rapit”, i tha ai./21Media

Back to top button