Drake mohon akuzat për marrëdhënie me të mitur në këngën e Kendrick Lamar

Drake ka mohuar akuzat për marrëdhënie me gra të mitura dhe për mbajtjen e një fëmije të fshehtë, të cilat po vazhdojnë të marrin vëmendje në mes një dissi nga rivali i tij Kendrick Lamar.

Luftë fjalësh kjo e cila sa vjen e bëhet gjithnjë e më e ashpër mes dy yjeve, të cilët kanë publikuar një mori këngësh që sulmojnë njëri-tjetrin, transmeton rtv21.tv.

Drake thotë se “ndihet i neveritur” nga pretendimet e Lamar dhe sugjeron që qëllimisht i dha  informacion të pasaktë me shpresën se do ta përdorte atë, shkruan BBC.

Akuzat e Lamar erdhën në këngën e tij të tretë sulmuese të fundjavës, të quajtur Not Like Us.

“Thuaj, Drake, të dëgjoj që të pëlqejnë të rinj,” bën rep ai. “Tryna godet një akord dhe ndoshta është një minor.”

“Duhet t’i rrisim vajzat tona duke e ditur se ka grabitqarë si ai… Unë jam duke kërkuar të qëlloj çdo pervers që jeton, mbaje familjen të sigurt.”, shtoi tutje ai.

Lamar gjithashtu pohoi se Drake kishte një vajzë të cilën ai e kishte mbajtur të fshehtë nga publiku./21Media

Back to top button