​Drita fiton derbin lokal, Llapi shokon Ballkanin

Drita ka marr tri pikë të plota nga ballafaqimi me Gjilanin në derbin lokal të xhiros së 25-të ndaj të cilit triumfoi me rezultat minimal 1-0.
Golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e trajnerit Arsim Thaqi e realizoi Blendi Baftiu në minutën e 43-të.
Befasia më e madhe ndodhi në ndeshjen ndërmjet Llapit dhe Ballkanit në “Zahir Pajaziti”, aty ku vendasit i befasuan kampionët në fuqi duke triumfuar me rezultat 3-2 në fund.
Alidemaj, Maliqi dhe Bianor shënuan për skuadrën e Tahir Batatinës, ndërsa Albion Rrahmani dhe Meriton Korenica shënuan për skuadrën e Ilir Dajës.
Një tjetër befasi e dorës së parë ndodhë në sfidën Prishtina-Malisheva ky mysafirët të drejtuar nga trajneri Bylbyl Sokoli triumfuan me rezultat 2-1 me golat e shënuar nga Soboivalle dhe Hazrrolaj, kurse golin e vetëm te skuadra e Ismet Munishit e shënoi Shefiti.

Back to top button