Ndryshon renditja në Superligën e Kosovës pas xhiros së 25-të

Rezultate mjaft befasuese janë regjistruar në ndeshjet e xhiros së 25-të në Superligën e Kosovës në futboll.
Befasia më e madhe ndodhi në Podujevë atje ku Llapi e ka mposhtur kampionin në fuqi, Ballkani me rezultat 3-2, ndërsa derbin lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit e fitoi Drita me epërsi minimale 1-0.
Me këtë fitore ndaj rivalit lokal, Drita merr kreun e tabelës me 51 pikë, vetëm një më shumë se Ballkani që zbret në vendin e dytë.
Kjo është renditja tabelarë pas 25 xhirove të zhvilluara:
Drita 51 pikë
Ballkani 50
Gjilani 39
Prishtina 32
Dukagjini 32
Llapi 32
Malisheva 28
Ferizaj 27
Trepça ’89 27
Drenica 23

Back to top button