Dua Lipa mohon lajmet se do të performojë në Katar 2022

Këngëtarja shqiptare me famë botëroe, Dua Lipa ka mohuar lajmet se ajo do të performojë në ceremoninë e hapjes së Kupës së Botës FIFA në Katar.

Këngëtarja tha se “do të presë me padurim të vizitojë Katarin kur të ketë përmbushur të gjitha premtimet për të drejtat e njeriut që ka bërë” kur të bëhet mikpritëse.

Dua përmes një postimi në Instagram tha “Aktualisht ka shumë spekulime se unë do të performoj në ceremoninë e hapjes së Kupës së Botës në Katar. Unë nuk do të performoj dhe as nuk kam qenë ndonjëherë i përfshirë në ndonjë negociatë për të performuar.Do të bëj tifo për Anglinë nga larg…”.

Pas një pritjeje katërvjeçare, kombëtaret më të mira në botë do të luftojnë sërish për të përcaktuar se kush e ngre trofeun e pas finales së 18 dhjetorit.

Në Rusi 2018, Franca fitoi lavdinë e Kupës së Botës, me Didier Deschamps – i cili gjithashtu fitoi turneun si lojtar – duke parë skuadrën e tij të mposht Kroacinë 4-2 në finale.

A mund të ruajnë francezët kurorën e tyre apo më në fund është radha e Lionel Messit apo Cristiano Ronaldos për të shtuar një Kupë Bote në listën e tyre?

Po një Brazil i frymëzuar nga Neymar për të dalë në krye? Favoritet e përjetshme Gjermania dhe Spanja me siguri do t’i shijojnë shanset e tyre gjithashtu./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button