Dua shënon një tjetër sukses, “Levitating” më e dëgjuara e vitit

1 min read

Artistja shqiptare, Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses në krijimin e saj artistik.

Kënga e saj “Levitating” sipas statistikave vjetore është kënga numër një e vitit në Billboard – renditje e bazuar në dëgjueshmëri dhe qëndrim vjetor në top-lista.

Dua i është gëzuar këtij lajmi, ku në Instagram ka falënduar të gjithë për suksesin e arritur të “Levitating”.

“Levitating” e këngëtares shqiptare pasohet nga “Save Your Tears” nga The Weeknd dhe Ariana Grande dhe “Blinding Lights” të The Ëeeknd, përkatësisht në vendin e dytë dhe të tretë.

Kështu, Dua bëhet artistja e parë shqiptare që shënon një sukses të tillë./21Media