Dy mënyra për të kthyer në jetë mobiljet tuaja

Çdo gjë që është e vjetër mund të ridekorohet. Edhe mobiljet tuaja të vjetra kanë mundësi për jetë të re.

Më poshtë ju sjellim disa këshilla se si të ridekoroni mobiljet në shtëpinë tuaj.

Largoni njollat nga mobiljet e pëlhurës

9 mashtrime çmendurisht të zgjuara që mund t'i kthejnë në jetë mobiljet tuaja

Derdhjet në mobilje janë një gjë normale në një familje me fëmijë dhe kafshë shtëpiake. Sakrifica më e madhe për ta është pëlhura në mobilje, shkruan rtv21.tv

Merrni një copë shkumës dhe fërkojeni në pëlhurë – do të thithë vajin ose yndyrën.

Lëreni të njomet.

Hiqeni shkumësin me një leckë.

Lëreni pëlhurën të thahet

Riktheni në jetë divanin 

9 Insanely Smart Hacks That Can Bring Your Furniture Back to Life

Merrni “lëkurë të lëngshme” dhe aplikojeni mbi çarjet e një divani të vjetër ose një karrigeje të vjetër lëkure për t’i dhënë mobiljeve një pamje të re./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button