Dy pushues u mbytën në Shqipëri

Kjo e diel rezultoi tragjike për pushuesit në plazhin e Spillesë në Kavajë, ku dy persona u mbytën në det.
Rrethanat e ngjarjes nuk dihen ende.
“Rreth orës 11:25, në plazhin e Spillesë, dy shtetas të gjinisë mashkullore ende të paidentifikuar, (dyshohet se janë shtetas Maqedonas), rreth 70 vjeç, dyshohet se si pasojë e dallgëve janë mbytur në det”, njoftoi policia.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin e tyre dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes./oranews

Back to top button