Para dy ditësh në Prishtinë janë regjistruar dy raste të dhunës në familje. Në rastin e parë, bashkëshorti pas një mosmarrëveshje ka ofenduar dhe keqtrajtuar bashkëshorten e tij. I dyshuari është dërguar në mbajtje.

Në rastin e dytë, bashkëshorti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në  mbajtje./21Media