Kosova feston pavarësinë

Kosova feston pavarësinë

Me rastin e përvjetorit të 12 të Pavarësisë së Kosovës dy nga simbolet më të njohura të Stambollit, Ura Fatih Sultan Mehmet dhe Ura Yavuz Sultan Selim u ndriçuan sonte me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi të Ambasadës turke në Kosovës./21Media