Policia sot informoi se u arrestua një person i dyshuar për dhunim të një të miture në Gjilan gjatë muajve janar-shkurt të këtij viti.

Të dyshuarit iu caktua masa e ndalimit për 48 orë.

“Viktima femër e mitur në shoqërim me nënën e saj femër kosovare kanë raportuar se në muajt e cekur të këtij viti është dhunuar nga i dyshuari mashkull madhor kosovar. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari i lartcekur dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.”, informoi policia./21Media