E ardhmja e Lionel Messi një pikëpyetje, Scaloni thotë “do të shohim”!

E ardhmja e Lionel Messi është në pikëpyetje
Shtatë herë fituesi i Topit të Artë po përgatitet të fitojë ndeshjen e 171-të për vendin e tij kur Argjentina të përballet me Kroacinë në gjysmëfinale të Kupës së Botës 2022.
Messi shpreson se do të ketë të paktën një dalje tjetër pas kësaj, pasi ai kërkon të arrijë një kurorë të pakapshme globale, por pyetje serioze po shtrohen nëse sulmuesi legjendar po përgatitet t’i japë lamtumirën turneut më madhështor ndërkombëtar.
“Do të shohim nëse ai vendos të vazhdojë të luajë apo jo dhe nëse mund të vazhdojmë të kënaqemi duke e parë atë duke luajtur futboll”, tha Scaloni.
Argjentina dhe Messi shfaqën të gjitha cilësitë e tyre luftarake për të mbajtur gjallë ëndrrat e tyre të Kupës së Botës duke mposhtur Holandën në një penallti në çerekfinale./21Media

Back to top button