Ish pjesëtari  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Koci sot ka marrë ftesë nga Zyra e Prokuorit të Specializuar.

Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale, ku po ashtu ka treguar se do të paraqitet në Hagë me 18 mars në cilësinë e dëshmitarit.

“Pavarësisht se në çfarë cilësie jam ftuar, unë do jem ai që isha në luftë dhe ai që jam sot, gjithmonë në mbrojtje të Luftës së dretjtë të Ushtrisë Çlirimtare.”, ka shkruar ai në Facebook./21Media