François Bayrou është ministri i tretë francez që jep dorëheqje gjatë kësaj jave

François Bayrou është ministri i tretë francez që jep dorëheqje gjatë kësaj jave

Emmanuel Macron ministër i drejtësisë e ka dhënë dorëheqjen e tij, duke u bërë kështu ministri i tretë francez që e bëri këtë që nga dita e hënë, raportojnë mediat franceze, transmeton rtv21.tv

Sylvie Goulard dhe Richard Ferrand dhanë dorëheqje si ministra gjatë kësaj jave po ashtu./21Media