“Elbasan i bukur” kënga e re nga Ilir Shaqiri

Këngëtari i njohur dhe i dashur shqiptar, Ilir Shaqiri sot ka publikuar këngën e re.
Kënga e re e Ilirit titullohet “Elbasan i bukur” e cila është dedikim për shkollën ‘Normale të Elbasanit”, shkruan rtv21.tv
Këtë e bëri të ditur vetë Iliri përmes një postimi në Facebook.

Për tekstin dhe muzikën është kujdesur Ilir Shaqiri, kurse për orkestrimin Naim Krasniqi./21Media
Back to top button