Euro 2020/ Austri – Maqedoni, katër lojtarë shqiptarë luajnë nga fillimi

1 min read

 

Në stadiumin “Arena Nationala” në Bukuresht me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja tjetër e ditës së sotme e “Euro 2020” ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Katër lojtarët shqiptarë Ademi, Musliu, Alioski dhe Bardhi janë në formacionin startues të Maqedonisë së Veriut.

Këto janë formacionet zyrtare:

Austri: Bachmann, Ulmer, Dragovic, Hinteregger, Alaba, Sabitzer, Baumgartner, Lainer, Schlager, Laimer, Kalajdiz

Maqedini e Veriut: Dimitrievski, Ademi, Musliu, Alioski, Trajkovski, Pandev, Ristovski, Velkovski, Nikolov, Bardhi, Elmas.