Fazliu siguron medalje në Lojërat Mesdhetare

1 min read

Laura Fazliu kualifikohet në finale dhe siguron medaljen e katërt për Kosovën në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Xhudistja jonë mundi algjerianen, Amina Belkadi, në kategorinë deri 63 kilogramë.

Në të njëjtën kohë, Akil Gjakova u përballë me algjerianin, Redouane Messaud, nga i cili u mund me shënim të artë. Akili tani lufton për të bronztën./21Media