Klubi i Feronikelit ka shkarkuar trajnerin Klodian Duro. Kjo u bë e ditur përmes një postimi në faqen zyrtare të klubit.

Sipas njoftimit të Feronikelit, drejtimin e skuadrës, tani në pozitën e kryetrajnerit, do ta marrë, Faruk Elshani.

“Duke qenë se FC Feronikeli u eliminua edhe nga Kupa e Kosovës dhe duke mbetur shumë mbrapa me pikë në tabelën e Superligës së Kosovës, një ndryshim ishte tejet i nevojshëm, prandaj Kryesia e FC Feronikelit e pa të arsyeshme ndërprjerjen e bashkëpunimit me trajnerin, Klodian Duro. FC Feronikeli falënderon trajnerin, Klodian Duro dhe i dëshiron sukses në karrierën e tij të mëtutjeshme”, thuhet në njoftimin e Feronikelit./21Media 

Komunikatë për media

FC Feronikeli, nëpërmjet kësaj komunikate për media, konfirmon që ka shkëputur bashkëpunimin me…

Posted by KF Feronikeli on Saturday, May 1, 2021