Ferrari i 260 mijë eurove bëhet llom

Të hënën, një shofer aksidentoi një Ferrari në vlerë prej 260,000 euro.
Ky aksident bëri bujë në të gjithë Austrinë. Një shofer po ngiste një Ferrari të zi në B3 rreth mesnatës së hënës kur doli nga rruga në Mauthausen.
Shoferi nuk u lëndua në përplasjen që pasoi, por Ferrari u shkatërrua i tëri, raporton “Heute”.
Një oficer policie shpjegoi se si mund të kishte ndodhur aksidenti i rëndë.
Përplasja me sa duket ka ndodhur gjatë një manovre parakalimi. Shoferi i Ferrarit sapo kishte parakaluar një makinë tjetër kur makina sportive u përmbys. Makina më pas rrëshqiti në bari dhe u përplas me një kuti kyçjeje telekomunikacioni. E gjithë pjesa e përparme dhe anësore e makinës është shkatërruar.
Shoferët që ndiqnin pas lajmëruan policinë, transmeton rtv21.tv.
Aksidenti nuk kaloi pa u vënë re. Drejtuesit e mjeteve që ndiqnin pas ndaluan dhe menjëherë thirrën policinë dhe ambulancën. Kur mbërritën shërbimet e urgjencës, ata gjetën Ferrarin të shkatërruar plotësisht, por nuk kishte asnjë gjurmë të shoferit, i cili më vonë u paraqit në vendin e ngjarjes i dehur./21Media

Back to top button