Festivali i filmave malorë ”BANFF” po vjen në Prishtinë

1 min read

”Banff Kosovo”, festivali i filmave për sportet malore dhe aventurën në natyrë, vjen në Prishtinë.

Lajmin është bërë i ditur nga ”Banff Mountain Film Festival Kosovo” përmes një postimi në ”Facebook”.

Banff ka bërë të ditur se filmi do të shfaqet në Cineplexx në datat 5 dhe 6 tetor.

”Banff Mountain Film Festival Kosovopër të sjellë një program dy-ditor filmash plot aventurë, rrugëtime të largëta e ekspedita të rralla, të treguar nga autorë, fotografë e regjisorë nga e tërë bota”, bëhet e ditur nga Banff./21Media