Filloi protesta e gastronomëve

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Me moton “me një vaksinë nuk çel verta” ka filluar protesta e gastronomëve në Prishtinë. Ku një nuëmr i madh gastronomëve janë mbledhur para Qeverisë.

Gastronomët po kërkojnë lirimin e masave dhe heqjen e kufizimit të lëvizjes. Ata në një konferencë për media dje ka thënë se Qeveria aktuale dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia kanë premtuar lehtësim të masave nëse bie numri i rasteve, por kjo nuk ka ndodhur, siç kanë thënë./21Media