Fillon seanca ndaj Salih Mustafës

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Ka filluar seanca mbi ecurinë e çështjes ndaj Salih Mustafës, i akuzuar për krime lufte.

Mustafa muaj më parë në sallën e gjyqit në Hagë është deklaruar i pafajshëm për të gjitha aktakuzat me të cilat akuzohet.

Ai është arrestuar më 24 shtator të vitit të kaluar dhe menjëherë është transferuar në objektin e paraburgimit në Hagë. Mustafa është i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale./21Media