Fillon takimi i Gërvallës me homologun e saj kroat

 

Ka filluar takimi i ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla me homologun e saj kroat, Gordan Grlić Radman.

Takimi i tyre pritet të zgjasë një orë, kur edhe pritet të ketë konferencë për media.

Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grlić Radman po qëndron në vizitë zyrtare në Kosovë, e që do të pritet në takim edhe nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button