Ka nisur takimi i strukturave të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në këtë takim thuhet se pritet të diskutohet për dialogun me Serbinë dhe zhvillimet e fundit politike.

Në selinë e kësaj partie në Prishtinë deri më tani kanë arritur kryetari Ramush Haradinaj, Gazmend Syla, Besnik Tahiri, Daut Haradinaj, Pal Lekaj, Xhafer Gashi Gazmend Abrashi, Ardian Gjini, Smajl Latifi Ramë Likaj, Bekë Berisha, Shkumbin Demalijaj./kp