Atletico Madridi e ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në La Liga duke e mposhtur Elchen me rezultat minimal 1-0.

Këto tre pikë janë tejet të rëndësishme për skuadrën e Simeones në luftën për titullin kampion në kampionatin spanjoll.

Golin e vetëm dhe vendimtar në këtë ndeshje e realizoi Marco Llorente në minutën e 23’ të ndeshjes.

“Los Colchoneros” tani kanë 76 pikë në vendin e parë, pesë më shumë se Real Madridit dhe Barcelona në pozitat dy dhe tre, por të cilat kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar.