Fotografitë qesharake që tregojnë gënjeshtrat që bëhen në rrjete sociale

1 min read

Në mediat sociale, njerëzit përpiqen të jenë më të mirë se sa janë në të vërtetë.

Ata priren të vënë pah fotot e tyre, pavarësisht nëse bëhet fjalë për vaktin e tyre ushqyes, foto të një qenushi super të lezetshëm ose një fotografi me diell gjatë ditës për ta bërë atë të duket sikur është “perfekt”, si dhe gjithçka përreth tyre.

Ndonëse, ajo fotografi e qenushit ka marrë shumë pëlqime e komente, sikurse ndonjë foto ‘perfekte’ nga plazhi, por realiteti është se ato nuk ka të ngjarë të përfaqësojë stilin e jetës së tyre të shëndetshme.

Më poshtë ju sjellim disa fotografi, të publikuara nga Bright Side, që zhdukin misterin pas “jetës ideale”./21Media