FSK ngrit gjendjen e gatishmërisë për shkak të vërshimeve

1 min read

FSK ka ngritur gjendjen e gatishmërisë të njësive të saj të para reaguese, në rast të nevojës, pas reshjeve që përfshinë Kosovën.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i cili ka thënë se këtë ja ka bërë të ditur edhe ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla.

Tutje, ministri ka thënë se FSK-ja është e gatshme që të kryejë detyrat e mbështetjes ushtarake të autoriteteve civile dhe lokale për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve./21Media