Fundoset “Lambo” 300 mijë eurosh

1 min read

Ky gëzim ra në ujë! Një 31-vjeçar fundosi në ujë Lambo-n e tij prej 300 mijë eurosh në liqenin Mondsee të Austrisë.

“Unë rrëshqita nga pedali”, thotë ai. Christian D. (31) është një sipërmarrës i vetëpunësuar, jeton në Buchs të Zvicrës dhe i do makinat e shpejta.

Me një Lamborghini “Huracan” 300,000 euro, më shumë se 400 kf, nga 0 në 100 në më pak se 3.5 sekonda, shpejtësia maksimale: mbi 300 km/h ai bëri një udhëtim të shpejtë në Salzburg, pak më pak se 400 kilometra larg.

Ndërkohë D. u përpoq të kthente makinën dhe rrëshqiti nga pedali i frenave te gazi, trasnsmeton rtv21.tv.

“Isha i tronditur, papritmas uji i ftohtë depërtoi. Unë isha ende i shtrënguar, pata probleme me zhbllokimin. Më pas hapa dritaren. Dola jashtë nga dritarja e ngushtë”, raporton 31-vjeçari.

Ndërkohë një i njohur i tij, ka thirrur ekipin e shpëtimit dhe zjarrfikësve. Lambo u fundos në një thellësi prej pesë metrash në Mondsee.

Zhytësit operacionalë nga brigada e zjarrit Mondsee ishin në gjendje të gjenin makinën sportive luksoze të mbytur dhe më pas ta nxirrnin në sipërfaqen e ujit me balona ngritëse. Ai u soll në breg me një çikrik./21Media