Gatuan dy javë në vjeshtë që të hajë ushqim të gatshëm deri në korrik

Gjatë dy javëve në vjeshtë, Janne Jutila përgatit 500 kuti ushqimore, të cilat më pas do të zgjasin gjithë dimrin.

“Nuk më pëlqen të gatuaj, ndaj e përgatis tani dhe do të zgjasë deri në qershor-korrik”, thotë ai.

Kjo është diçka që ai e ka bërë prej 20 vjetësh dhe fakti që gatimi bëhet në vjeshtë ka të bëjë me faktin se në këtë moment perimet me rrënjë janë më të lira dhe më të freskëta, transmeton rtv21.tv.

“Dua të bëj shumë më tepër me jetën dhe ditët e mia sesa të qëndroj dhe të gatuaj çdo ditë”, thotë ai.

Janne Jutila ka një recetë bazë për zierjen e cila më pas mund të shërbehet në mënyra të ndryshme, e ftohtë, e nxehtë, me proshutë ose si sallatë./21Media

Back to top button