​Giroud flet për gjendjen e tij fizike pasi u largua nga fusha

Përballë Polonisë pasditen e kësaj të diele në fazën e 16-të të Kupës së Botës, Franca nuk gaboi dhe mori një fitore të madhe ndaj Polonisë me rezultat 3-1 për t’u kualifikuar në fazën tjetër.
Në pjesën e dytë, Olivier Giroud, i cili shënoi golin e parë, dukej se pësoi lëndim në kofshë dhe u zëvendësua nga Marcus Thuram.
Ndërsa hapi rezultatin në fund të pjesës së parë, duke thyer rekordin e Thierry Henry-t për golat e shënuar në fanellën trengjyrëshe, Olivier Giroud dukej se nuk ndihej mirë në të dytën. Stafi i ekipit francez. nuk dëshironte të rrezikonte dhe vendosi ta zëvendësonte me Marcus Thuram.
I pyetur nga “TF1” në pas ndeshjes, Olivier Giroud i siguroi të gjithë për gjendjen e tij fizike duke thënë
“Gjithçka është në rregull, asgjë për t’u shqetësuar. Jam mirë, nuk ka asnjë problem”, tha 36-vjeçari.
Në çerekfinale të Kupës së Botës Franca do të ballafaqohet me fituesin e duelit Anglie-Senegal.