Gjermania zhvilloi takimin miqësor ndaj Letonisë, të cilën e mposhti me rezultat të thelle 7-1.

Golat u shënuan nga Gosens në minutën e 19-të, Gundogan në minutën e 21, Muller në të 27-tën, Havertz në të 39-tën, dhe Gnabry në minutën e 45-të.

Dy golat në pjesën e dytë i gjetën Ëerner dhe Sane.

Kujtojmë se me datë 15, Gjermania ndeshet me një nga favoritet për ‘Euro 2020’, Francën, ndeshje kjo në kuadër të këtij kompeticioni.