Ditë feste për Gjikon

Ditë feste për Gjikon

Reperi Asdren Gjikolli i njohur me emrin artistik, Gjiko sot feston ditëlindjen e 29-të, shkruan rtv21.tv

Me këtë rast ai ka marrë urime të shumta nga familjarët, miqtë dhe kolegët e tij.

Gjiko me muzikë ka filluar të meret që nga fëmijëria e tij kështu duke i qëndurar besnik dashurisë për muzikën deri tani. Që nga fillimi i karrierës e deri më sot ai vazhdimisht sjellë projekte të reja për fansat e tij kështu duke iu qëndruar besnik tërë kohën.

Përveç projekteve solo, Gjiko numëron edhe disa bashkëpunime me emrat e njohur të skenës si, Ermal Fejzullahun, Nora Istrefin, Skerdin, Ledri Vulën, Butrint Imerin e disa të tjerë.

Reperi krahas punës së madhe që e bënë gëzon edhe një jetë të lumtur familjare. Ai në vitin 2018 është martuar me moderatoren, Elita Rudin çifti vitin që e lamë pas janë bekuar me një djalë të cilin e pagëzuan me emrin Zëri.

“Ana” titullohet kënga e fundit e Gjikos të cilën e solli në bashkëpunim me Nora Istrefin. Kjo këngë është publikuar më 20 dhjetor dhe deri tani në Youtube ka mbledhur mbi 6 milionë klikime. /21Media