Gjilan: Punëtori në komë pasi bie nga platoja

Një punëtor në Gjilan ka rënë nga platoja përderisa ishte në vendin e tij të punës, për shkak të mospajisjes me mjetet mbrojtësi, paraditen e së mërkurës.

Si pasojë e lëndimeve të rënda, punëtori është në gjendje kome dhe është dërguar në QKUK për trajtim të mëtutjeshëm.

Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërkohë që është njoftuar prokurori, i cili ka udhëzuar që rasti të vazhdoj në procedurë hetimore. /21Media

 

Back to top button