Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një pompë derivatesh në Pejë.

Sipas policisë viktima ka raportuar se deri sa ishte në vendin e punës në një pompë të derivateve, kanë hyrë tre persona të maskuar njëri me armë dhe nën kërcënim të armës kanë grabitur 600 euro.

Të dyshuarit janë larguar me një veturë Audi.

Nuk raportohet për të lënduar, përderisa rasti është duke u hetuar./21Media