Granit Xhaka rezulton pozitiv me koronavirus

1 min read

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Krahas tij, edhe miku i tij Folarin Balogun doli pozitiv me koronavirus.

Mungesa e Xhakës është një goditje e veçantë për Arsenalin, duke qenë se ata tashmë nuk kanë mundësi për mesfushë.

Mohamed Elneny dhe Thomas Partey janë në Kupën e Kombeve të Afrikës gjatë janarit, ndërsa Ainsley Maitland-Niles është larguar për t’iu bashkuar Romës në formë huazimi.

Kjo do të thotë që Albert Sambi Lokonga është i vetmi mesfushor qendror i përshtatshëm për Arsenalin, me Charlie Patinon./21Media