Greqia përkrah heqjen e vizave për Kosovën dhe dialogun me Serbinë

 

Ministri i Jashtëm i Greqisë Dendias u takua me drejtuesit e institucioneve të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias deklaroi në Prishtinë se Greqia përkrah liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës si dhe dialogun me Serbinë.

Nikoqirët e ministrit grek, drejtuesit e institucioneve të Kosovës theksuan peshën e njohjes së pavarësisë së Kosovës nga ana e Greqisë./21Media

Back to top button