Gruaja që zgjodhi vjehrrën në vend të nënës

Një grua shtatzënë e zgjodhi vjehrrën në vend të nënës për të qenë prezente në sallën kur ajo lindi djalin e saj.

Në një postim në Reddit , ajo tha: “Jam e fejuar me të fejuarin tim. Ne jemi gati të mirëpresim fëmijën tonë dhe të dy jemi shumë të emocionuar. Ky do të jetë nipi i parë në familjen time, kështu që të gjithë janë shumë të emocionuar. .

“Për kontekstin, prindërit e mi janë të divorcuar. Unë dhe mamaja ime nuk kemi pasur kurrë një marrëdhënie të mirë për mijëra arsye. Unë dhe babai im jemi shumë të afërt dhe gjithashtu jam shumë afër me gjyshërit e mi nga ana e babait tim. Mamaja ime ka punuar shumë dhe isha me gjyshërit e mi çdo ditë e po ashtu edhe në fundjavë.

Gjyshja ime me të vërtetë është nëna ime e dytë dhe ajo është batanija ime e sigurisë. Ajo është shoqja ime më e mirë – flasim çdo ditë, marrim kafe së bashku, bëjmë pazar, i telefonoj me të gjitha momentet e mia të lumtura dhe të trishtuara dhe nuk mund ta imagjinoj të lind pa të. . Spitali ku po lind, lejon partnerin dhe dy persona të tjerë në dhomë. Nëna e të fejuarit tim do të jetë në dhomë dhe unë dhe ajo kemi një marrëdhënie fantastike. Unë me të vërtetë godita xhekpotin me vjehrrën. Nuk e kam menduar asnjëherë se mamaja ime do të mendonte të qëndronte në dhomë, sepse nëse jemi bashkë për një kohë të gjatë, grindemi.

Lajmi e mërziti nënën e gruas dhe ajo e quajti atë një “vajzë të tmerrshme” sepse nuk e ftoi atë për të dëshmuar lindjen e nipit të saj, përcjell portali rtv21.tv

Ajo shtoi: “Mamaja ime u inatos se sa mungesë respekti ishte. Ajo madje përfshiu se si të gjitha motrat e saj ishin aty kur lindën nipërit e mbesat e tyre. Gjithashtu për atë se si e dua më shumë familjen e babait tim. (Dua të them që nuk ka qenë kurrë sekret).

“Ajo ishte aq e zhurmshme që pothuajse të gjithë e dëgjonin dhe babai im (i cili qëndron sa më larg saj) madje më tërhoqi ndërsa unë qaja për t’u larguar prej saj.
“Familja e babait tim është dakord me mua, por familja e mamasë sime më ka dërguar mesazhe se si unë jam një vajzë e tmerrshme dhe ajo ka bërë më të mirën”.

Komentuesit në postimin e Reddit ishin të vendosur në anën e gruas, pasi shumë prej tyre thanë se është zgjedhja e saj se kë do të ftojë në dhomën e lindjes me të.

Një person tha: “Ju keni nevojë për një sistem mbështetës që do t’ju ndihmojë ta kaloni këtë. Ky është vendimi juaj. Gjithashtu, ju keni të gjithë trupin tuaj të ekspozuar.

Askush nuk duhet të diktojë se kush duhet të jetë në dhomën e lindjes përveç vetes tuaj.”

Ndërsa një tjetër shtoi: “Kjo është një situatë ku nuk i detyrohesh askujt për ftesë. Asnjëherë. Nëna jote nuk është një person mbështetës nga natyra, dhe vetëm njerëzit mbështetës kanë vend në dhomën e lindjes.”

Dhe një i tretë shkroi: “Ti je ajo që po lind dhe i vetmi që ka rëndësi është mendim yt. Ke nevojë për njerëz që të mbështesin dhe do t’ju ndihmojnë. Kushdo që ju poshtëron dhe ju kritikon, ose përpiqet t’ju bëjë presion ose kontroll, nuk duhet të jetë aty”./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button