Gruevski bën apel për qetësi dhe dialog politik

Zgjedhjen e Talat Xhaferit kryetarë të Kuvendit në Maqedoni, Gruevski e quajti jokushtetuese

Nikola Gruevski, kryetari i VMRO DPMNE, dënoi dhunën e ushtruar ndaj deputetëve në Maqedoni dhe bëri thirrje për qetësim të situatës dhe dialog me liderët politik, shkran Tv21.tv

Ai e quajti jokushtetues zgjedhjen e kryeparlamentarit të ri!

“Fola me shumë politikanë të huaj dhe i sigurova se e dënojmë dhunën dhe se shpresojmë në shërim të shpejt të deputetëve të lënduar. Dënojmë menyrën se si bënë LSDM dhe partitë tjera zgjedhjen në mënyrë jo kushtetuese kryeparlamentari i ri”, tha Gruevski.

Ai po ashtu ftoj partitë që të pranojnë ftesën e bërë nga Ivanov për dialog, sepse sipas tij  vetëm me anë të dialogut mund të zgjidhet kriza në vend./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button